27 Eylül 2020 Pazar

İsrail, Şam'ın güneyindeki Suriye ordusu hedeflerine saldırdı

Siyonist İsrail'e ait savaş uçakları ve helikopterleri, Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyinde konuşlu Suriye ordusu hedeflerine saldırı düzenledi.

Suriye devlet ajansı SANA, hava savunma sistemlerinin başkent Şam üzerinde siyonist İsrail tarafından atılan füzelere yanıt verdiğini bildirdi.

Suriye'yi hedef alan askeri eylemlerini sürdüren İsrail, önceki gün Golan sınırından sızma girişimi yaşandığını belirterek, karşılık olarak Suriye'deki bazı askeri hedeflere saldırılar düzenlediğini duyurdu.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, sınır bölgesinde Suriye ordusuna ait gözlem noktaları, istihbarat toplama ekipmanları, uçaksavar bataryaları ve komuta ve kontrol altyapılarının vurulduğu bilgisi verildi.

​Suriye devlet ajansı SANA da hava savunma sistemlerinin başkent Şam'ın güneybatısında İsrail füzelerini karşıladığını bildirdi.

Suriye devlet kanalı El İhbariye'ye konuşan bir askeri kaynak ise bu akşam saat 22.40'ta Kuneytra sınırındaki noktalara düzenlenen saldırılarda sadece maddi hasar meydana geldiğini bildirdi.