4 Ekim 2022 Salı

İBB işçilerinin direnişi 15. gününde

Güvenlik soruşturmaları gerekçesiyle işten çıkarılan İBB işçilerinin Saraçhane'deki direnişi sürerken, işçiler 16 milyonu temsil iddiasında olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendilerini ve emeklerini yok saydığını vurguladı.

İktidarın ve saray medyasının hedef göstermesi sonucu CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından güvenlik soruşturmalarıyla işten çıkarılan İBB işçilerinin Saraçhane parkında başlattığı direniş 15'inci gününde devam ediyor.

Direniş alanına gelerek "İşimizi geri istiyoruz" pankartını asan ve nöbete başlayan işçiler adına, Gezi direnişinde ölümsüzleşen Ali İsmail Korkmaz'ın anmasına katıldığı için işten çıkarılan Sosyal Uyum Çalışanı Alçay Çelik Alkan konuştu. Alkan, dünden daha güçlü olduklarını belirterek, haklarını alana kadar hiçbir yere gitmeyeceklerini vurguladı. Alkan, şöyle devam etti: "16 milyonu temsil ettiğini düşünen Ekrem İmamoğlu'nun bizim ailelerimizi, emeğimizi, her birimizi yoksayarak yarattığı tablo burada. 15 gündür inatla, ısrarla buradayız, bu direniş kazanana kadar da buradan hiçbir yere gitmeyeceğiz. Bunu böyle bilsin."

İşçilerin direnişi, "Direne direne kazanacağız" sloganıyla devam etti.

İşçilerin talepleri ise şöyle:
🔹 "Koşulsuz şartsız işlerine iade edilmek.
🔹 İmamoğlu'nun kendilerinden kamuoyu önünde özür dilemesi.
🔹 Güvenlik soruşturmaları ile işten çıkarmaların durması."