30 Haziran 2022 Perşembe

BES taleplerinin karşılanmasını istedi

BES Antalya Şubesi, nihai sorunlarının çözümü için Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü önünde yaptıkları açıklamada taleplerini sıraladı. 

Büro Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi, "TİS Masası yeniden kurulsun, ek ödemeler temel ücrete dahil edilsin, tüm büro emekçilerine 3600 ek gösterge verilsin, ücretsiz öğlen yemeği ve yol ücreti verilsin, bütün çalışanlara kira yardımı yapılsın, mülakata son verilsin" taleplerine ilişkin açıklama yaptı. 

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü önünde toplanan BES üyeleri adına konuşan Şube Kadın Sekreteri Selma Ulaşkın "Büro Emekçileri Sendikası olarak yıllardır kamudaki ek gösterge adaletsizliğinin giderilmesi ve emeklilik maaşlarımızın hesaplanmasında dikkate alınmayan ek ödemelerimizin temel ücrete yansıtılması için mücadele etmekteyiz" dedi. 

1990 yılından bu yana Kamu Emekçilerinin ekonomik demokratik hakları için mücadele ettiklerini dile getiren Ulaşkın, "30 yılı aşan bu dönemde sayısız eylem ve etkinlik yaptık, örgütlenme hakkı talebiyle çıktığımız yolda toplu sözleşme ve grev hakkı için mücadelemizi bugün de sürdürüyoruz" dedi. 

Ulaşkın, "Sorunlarımızın nihai çözümünün gerçek bir toplu sözleşme düzeni ve grev hakkımızla ilgili bir yasal düzenleme ile mümkün olacağını biliyoruz. Siyasi iktidarı yaşanan bu olağan dışı süreçte toplu sözleşme masasına çağırıyoruz. Bakan Nebati'nin dediği gibi bu dönemin tek kaybedeni olan dar gelirliler olarak kayıplarımızın karşılanmasını istiyoruz. Biz Emekçiler, size göre dar gelirliler toplumun  yüzde 95'iyiz. Sabahın alaca karanlığında sokağa dökülen işçiler, Kamu Emekçileri, çiftçiler yani üretenler biziz. Bizler sabahın sahipleriyiz, hesap sormayı da biliriz yaralarımızı sarmayı da. Biz üretmezsek hayat durur" ifadelerini kullandı.