30 Eylül 2020 Çarşamba

TMMOB: Siyonist İsrail'in Filistinlilere saldırısını kınıyoruz

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Koramaz, ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasını protesto eden Filistinlileri hedef alan ve onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan siyonist İsrail vahşetini kınadı.
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasını protesto eden Filistinlileri hedef alan ve onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan siyonist İsrail vahşetini kınayan açıklama yaptı.
 
14 Mayıs 2018 tarihinin siyonist İsrail devletinin Filistin halkına karşı uyguladığı büyük vahşetle tarihe geçtiğini belirten Koramaz, "Bundan 70 yıl önce yurtlarından sürülen Filistinli mültecilerin topraklarına geri dönüş haklarını talep ettikleri 30 Mart Toprak Günü'nde başlayan İsrail Vahşeti, bugün onlarca kişinin öldürüldüğü, binlerce kişinin yaralandığı büyük bir katliama dönüşmüştür" diye kaydetti.
 
Yaşanan bu katliamdan, İsrail devleti kadar, Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyarak bölgede büyük bir provokasyon yaratan ABD'nin de sorumlu olduğunu vurgulayan Koramaz, "İsrail Devleti derhal bu insanlık dışı katliama son vermelidir. İşgal ettiği topraklardan çekilmeli ve Filistinli mültecilerin kendi topraklarına geri dönüş hakkına saygı göstermelidir. İşgalciler ve katliamcılar kaybedecek, direnen Filistin halkı kazanacak" diye belirtti.