9 Mayıs 2021 Pazar

Tacizci Seyit Muhammed Sarı'ya 6 yıl hapis istemi

Kardelen Kamişli'nin kaldığı otel odasına girerek taciz eden Seyit Muhammed Sarı hakkında "konut dokunulmazlığını ihlal etme" ve "cinsel taciz" suçlarından 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Kırıkkale'deki Carmine Hotel'de Kardelen Kamişli'yi taciz eden Seyit Muhammed Sarı hakkında "konut dokunulmazlığını ihlal etme" ve "cinsel taciz" suçlarından 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, teknik inceleme tutanağında, Kamişli'nin kaldığı 221 numaralı odanın sürekli geçiş moduna tanımlandığı, bu sebeple odanın dışarıdan rahatça açılabilecek şekilde ayarlandığı tespitine yer verildi. 

Tacizci Sarı'nın kasıtlı davrandığına dikkat çekilen iddianamede, "Kişinin rızası olmadan otel odasına girmenin konut dokunulmazlığını ihlal suçunu oluşturduğu, şüphelinin gece vakti müştekinin odasına girip onu seyretmesi sonrasında ayakkabılarını ve ceketini çıkartması, odadan çıkmamak için ısrarcı olması eylemleri birlikte düşünüldüğünde, şüphelinin cinsel saikle hareket ettiği kanaatine varıldığı ve bu haliyle şüphelinin cinsel taciz suçunu işlediği anlaşılmıştır" denildi.

GÖREVLİYE TAKİPSİZLİK
Savcılık, oteldeki resepsiyon görevlisi Onur K. hakkında ise kamu görevlisi olmadığı için takipsizlik kararı verdi. Kararda, genç kadının otel görevlisi hakkında tazminat davası açma hakkı bulunduğu hatırlatıldı.

NE OLMUŞTU?
Elektrik–elektronik mühendisi Kardelen Kamişli, 8 Eylül'de iş nedeniyle gittiği Kırıkkale'de konaklamak için kaldığı Carmine Hotel'de, Seyit Muhammed Sarı tarafından taciz edildiğini sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Kaldığı odada, gece saat 02.40 sıralarında uyandığında yatağında daha önce hiç tanımadığı bir adamın oturup kendisine baktığını gördüğünü anlatan Kamişli, bunun üzerine otel resepsiyonu aradığını söyledi. Sarı'nın kaçarak odadan çıktığını aktarmıştı.

İhbar için aradığı polislerin telefondan "Rüya görmüş olabilirsiniz hanımefendi" dediğini, otele geldiklerinde ise "hadi barışın" dediğini aktarmıştı. Kamişli, hem tacizci Sarı hem de otel yönetimi hakkında şikayette bulunmuştu.