30 Ekim 2020 Cuma

SES İstanbul Şubeleri: Yunanistan halkı için göreve hazırız

En az 74 kişinin yaşamını yitirdiği Yunanistan'daki orman yangına ilişkin açıklama yapan SES İstanbul Şubeleri, Yunanistan sağlık örgütlerinin çağrısı olması durumunda göreve hazır olduklarını belirtti.
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İstanbul Şubeleri, Yunanistan'ın başkenti Atina yakınlarında Pazartesi günü başlayan ve şu ana kadar en az 74 kişinin hayatını kaybettiği, 187 kişinin de yaralandığı orman yangınlarına ilişkin açıklama yaptı.
 
Yangın nedeniyle ortaya çıkan üzücü ve vahim sonucun üzücü olduğunu belirten SES, "Yunanistan halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz" dedi.
 
Açıklamada "Biz Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası İstanbul şubeleri olarak; Yunanistan Sağlık örgütlerinin çağrısı olursa, meydana gelen yaraları sarmak ve dayanışmak amacıyla; her an göreve hazır olduğumuzu ve tüm imkânlarımızı seferber ederek örgütleyebileceğimizi iletmek istiyoruz. Komşudaki yangın bizim de yangınımızdır. Tüm dayanışmacı duygularımızla Yunanistan halkının acılarını paylaşıyor, sorumluların bir an önce ortaya çıkarılmasını umuyoruz" diye belirtildi.