5 Ağustos 2021 Perşembe

Şenyaşar ailesinden 81 baroya hukuki destek çağrısı

Adalet arayışını sürdüren Şenyaşar ailesi, "11 Baro, başkanlık düzeyinde hastane katliam davası için hukuki destek sözü verdi. Hedef Türkiye'nin 81 il barosunun desteğini almak. Adaleti sağlamadan evimizde oturmayacağız" mesajı paylaştı.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın başlattıkları "Adalet Nöbeti" 105. gününde devam ediyor.

Antep'te iki gün boyunca hukuki destek ziyaretleri gerçekleştiren aile, bugün yeniden Urfa Adliyesi önüne geldi. Şenyaşar ailesi, adliye önünde, "Bir anne 105 gündür Şanlıurfa Adalet Sarayı'nın önünde adalet nöbeti tutuyor. 2 evladı ve eşi hastanede katledildi. Katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor" yazılı döviz ile nöbeti eylemini sürdürdü.

BAROLARA ÇAĞRI
Aile, Twitter hesaplarından, "11 Baro, başkanlık düzeyinde hastane katliam davası için hukuki destek sözü verdi. Hedef Türkiye'nin 81 il barosunun desteğini almak. Adaleti sağlamadan evimizde oturmayacağız. Şanlıurfa Adalet Sarayı'nın önünde 105'inci günde mücadelemiz devam ediyor" mesajını paylaştı.