17 Haziran 2024 Pazartesi

Refah katliamı pek çok noktada protesto edildi

Siyonist İsrail'in Refah'ta Filistinlilerin çadırlarına dönük saldırısı pek çok noktada protesto edildi, İsrail'le tüm ilişkilerin kesilmesi çağrısı yapıldı.

İsrail'in Refah'ta tehcir edilmiş Filistinlilerin kaldığı çadırları bombalaması dün gece pek çok noktada protesto edildi.

Filistin için Bin Genç'in çağrısıyla çok sayıda kişi Levent'te bulunan İsrail Konsolosluğu önünde yan yana geldi.

Filistin bayraklarıyla konsolosluk önünde toplanan gençler, "Bu gece Refah'ta yapılan bu katliamın görüntüleri her bir bireyin zihnini yırtıp geçmeli, onları sokaklara dökülmeye zorlamalıdır" ifadelerini kullandı.

Bu katliama ortak olan herkesten hesap soracaklarını ifade eden gençler, "İsrail'i durdurmanın tek yolu, ABD emperyalizmine karşı özgür halkların ortak mücadelesinden ve İsrail devletinin yalnızlaştırılarak silah bırakmasını sağlamaktan geçiyor" dedi.

Çeşitli gruplar da Fatih'te Saraçhane Parkı'nda ve Sarıyer'de ABD Başkonsolosluğu önünde yan yana geldi. "Özgür Filistin" pankartı açılan eylemlerde "Katil İsrail, işbirlikçi ABD" sloganları atıldı.

Ayrıca Bursa, Ankara ve Adana'da İncirlik Üssü önünde de Filistin bayraklarıyla eylemler düzenlenerek, İsrail'le tüm ilişkilerin kesilmesi ve katliamın son bulması çağrısı yapıldı.