18 Eylül 2020 Cuma

Pınar Hizan'da toprağa verildi

Cemal Metin Avcı tarafından katledilen Pınar Gültekin'in Hizan'da toprağa verildi. Pınar, kadınlar tarafından uğurlandı.

Muğla'nın Ula ilçesinde Cemal Metin Avcı tarafından katledilen Pınar Gültekin'in Bitlis Hizan'da toprağa verildi.

Törene HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ile Kadın Meclisi üyeleri de katıldı.

Taziye evinde hallallik alındıktan sonra Pınar'ın tabutu kadınlar tarafından omuzlarda taşındı. Pınar Gültekin, Gayda Mezarlığı'nda yüzlerce kişinin katılımıyla toprağa verildi.

BABA GÜLKETİN: YETER BU ÜLKE KANA DOYMADI MI?
Bu arada bir televizyon programına katılan Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin, kızının defalarca ayrılmak istediğini ancak Cemal Metin Avcı'nın bunu takıntı haline getirdiğini söyledi. 

Baba Gültekin, şunları ifade etti: "Bu vahşetten öte bir şey. Ben bir baba olarak kızımı teşhis edemedim. Bu benim yüreğimi yakıyor. Bu acıyla ben yaşayamam zaten. Bu yalnız kızımı öldürmedi, hepimizi öldürdü. Benim acımın tarifi edilemez. Benim acım çok büyük. Artık yeter diyelim. Bugün benim ocağım yandı, benim ciğerlerim yandı, ben bittim, öldüm. Bütün ailem bitti. Benim 27 sene verdiğim bütün emekler bitti. Ama bundan sonra hiçbir evlat ölmesin, hiçbir kadın ölmesin, hiçbir kız çocuğu ölmesin. Artık Türkiye öyle olmuş ki, her kız çocuğunun başına birer nöbetçi mi dikmemiz lazım? Pınar benim kızım değil bu saatten sonra, bütün Türkiye'nin kızıdır. Annesi tarif edilemez bir acı yaşıyor şu anda. Zaten hasta, orada da doktorlar geldi, müdahale etti. Kız kardeşi aynen öyle. Benim 5 tane çocuğum var, dördü de perişan. Biz bunu hak etmedik. Bir insan ne kadar kötü olursa olsun, hiçbir varlık, hiçbir canlı ölümü hak etmiyor. Artık yeter, bu ülke kana doymadı mı?"