13 Ağustos 2022 Cumartesi

Mor Yapımcılar: Adı tacize karışan isimlere filmlerde yer vermeyeceğiz

Mor Yapımcılar, "kadın beyanı esastır" diyerek, hakkında taciz suçlaması bulunan oyuncu Talat Bulut'a tepki gösterdi ve "Bundan sonra filmlerimizde adı tacize karışmış isimlere yer vermeyeceğimizi kamuoyu önünde açıklıyoruz" dedi.
"Yasak Elma" adlı dizi setinde kostüm asistanı genç bir kadına tacizde bulunduğu belirtilen oyuncu Talat Bulut'a bir tepki de Mor Yapımcılar'dan geldi.   
 
Mor Yapımcılar, yaptıkları açıklamada "kadın beyanı esastır" ilkesine vurgu yaptı. 
 
Mor Yapımcıların açıklaması şöyle:
 
“Türkiye sinema sektörüne emek veren yapımcı ve yönetmenler olarak, ülkemizde her alanda olduğu gibi, sektörümüzde de kadın çalışanlara yönelik taciz ve istismar olayları yaşandığını biliyoruz ve setlerimizde bu olayların son ermesi için elimizden geleni yapıyoruz.
 
Yasak Elma adlı televizyon dizisinin başrol oyuncusu Talat Bulut’un, sette bir kostüm asistanını taciz ettiğini, kostüm asistanı genç kadının süreci yargıya yansıtma kararıyla birlikte öğrendik.
 
Bizler, Türkiye toplumunda taciz ve istismar vakalarını ifşa etmenin kadınlar için ne kadar zor olduğunu biliyoruz, ‘kadının beyanı esastır’ ilkesine inanıyoruz.
 
Yargıya taşınmakta olan bu taciz vakasında, kostüm asistanı arkadaşımızın yanında olduğumuzu, bundan sonra filmlerimizde adı tacize karışmış isimlere yer vermeyeceğimizi kamuoyu önünde açıklıyoruz.
 
Sektörümüzde kadına yönelik şiddet, taciz ve istismarın takipçisiyiz, kamera önündeki ve arkasındaki bütün kadın arkadaşlarımızın yanındayız."