8 Aralık 2022 Perşembe

Mersin'de dolmuşta yaşanan şiddet kameralara yansıdı

Mersin Davultepe'de bir dolmuşta, erkeğin eşine uyguladığı şiddet kameralara yansıdı. Şiddet uygulayan erkek, kendisine tepki gösteren diğer kadınları da tehdit etti. Araçta bulunan erkekler ise gözleri önünde yaşanan şiddete tepkisiz kaldı.
Mersin Davultepe İlçesi'nde bir münibüste yaşanan kadına yönelik şiddet olayı, kameralara yansıdı. 
 
Münibüste, bir adam yayında bulunan eşine şiddet uygulamaya başladı. Erkeğin kadına şiddet uyguladığını gören münibüsteki diğer kadınlar, tepki gösterdi. Bunun üzerine şiddeti daha da arttıran erkek, tartaklayarak ayağa kaldırdığı kadına daha sert vurup, küfürler ediyor. Erkek, "Size ne benim karım değil mi" diyerek, tepki gösteren kadınların üzerine yürümeye çalışıyor. Tepkilerin artması üzerine ise dolmuştan iniyor.
 
Videoyu çekerek, sosyal medya hesabından paylaşan genç kadın ETHA'ya verdiği bilgide, "Tepkiler üzerine adam, şiddet uyguladığı eşini dolmuştan indirdi. Dolmuşun yan tarafında polis aracı vardı. Olay anlatıldı. Ancak adamın gözaltına alınıp bir süre sonra serbest bırakıldığını öğrendik. Şiddete, dolmuşta bulunan kadınlar tepki gösterdi. Bunun üzerine adam bizim üzerimize de yürüdü. Erkekler ise hiç seslerini çıkarmadı" dedi.