8 Aralık 2022 Perşembe

Kadınlar susmuyor, polis tacizcileri korumaya devam ediyor

İstanbul'da tacize uğrayan Öykü Su Ünay, yaşadıklarını ve polisin tacizcilerden şikayetçi olmaması için yaptığı baskıyı sosyal medyadan teşhir etti. Ünay, tacizcilerin ceza alması için elinden geleni yapacağını duyurdu.
Öykü Su Ünay, İstanbul'da iki erkek tarafından taciz edilmesini ve polisin tacizcileri koruyan tavrını teşhir etti.
 
Sosyal medyadan sesini duyuran Ünay, İstanbul Büyükçekmece'de, güneşlendiği sırada selfie çekerken, 2 erkek tarafından tacize uğradığını belirterek şöyle yazdı: "Tacizciyi kovalayıp yakaladıktan sonra telefonunu vermesini istediğim halde vermedi, pişkin pişkin gülüp bizi itti ve fotoğrafımı çekmediğini iddia etti. Birkaç yumruk, itiş-kakış ardından elinden telefonunu alınca sözlü taciz öncesinde birkaç fotoğrafımı daha çektiğini gördük." 
 
 
POLİSTEN 'ŞİKAYETÇİ OLMA' BASKISI
 
Polisin kendisini vazgeçirmeye çalıştığını aktaran Ünay, "Karakola gelene kadarki tüm süreç boyunca tacizciler vazgeçmem için, ablacım nolur yaptık işte bi hata minvalinde, epeyce bir dil döktü. Polislerden birisi, daha yetkili olanı, 'bu zaten salak ya hiç uğraşmayın, şikayetçi olmaya gerek yok' şeklinde ara buluculuğa girişti" diye yazdı. 
 
'KADIN DÜŞMANI POLİTİKALARINIZ TACİZİ ARTIRIYOR'
 
Ünay, yaşananlara dair şunları paylaştı: "İki tarafın rica kılıfı ile örtülmüş biçimde sunduğu, tacizi meşrulaştırmaktan başka bir karşılığı olmayan taleplerini kat'i biçimde reddettim. Şahıstan şikayetçi oldum. Ceza alması için de elimden gelen her şeyi yapacağım.
 
"Tacizcinin arkasından koştuğum halde koşmaya dahi tenezzül etmeyişi buram buram erkekliğinden aldığı güç, kadına baktığında gördüğü zayıflık kokuyor. Kadın düşmanı politikalarınız bize sadece tacizi vadediyor. Ama biz dik duran, boyun eğmeyen kadınlara sizi alıştıracağız."