28 Mayıs 2022 Cumartesi

İETT otobüsünde kadını taciz edip yolculara saldırdılar

Ataşehir'de bindikleri İETT otobüsünde bir kadını taciz eden 2 erkek, kendilerine tepki gösteren diğer yolculara bıçak ve tornavidayla saldırdı. Bir kişi yaralandı.
İstanbul'da belediye otobüsünde kadınları taciz eden iki erkek, tepki gösterenleri de yaraladı.
 
Olay, Ataşehir Uydukent otobüs durağında meydana geldi. Alemdar-Kadıköy seferi yapan otobüsün içerisinde bulunan 2 erkek, bir kadın yolcuyu taciz etti. Kadının tepkisi üzerine diğer yolcular da tacizcilere müdahale ederek, otobüsten aşağı indirmek istedi. Bu sırada çıkan arbedede saldırganlar yanlarında taşıdıkları bıçak ve tornavidayla bir yolcuyu yaralayarak hızla olay yerinden kaçtı. 
 
Yaralanan 20 yaşındaki F.Y. isimli yolcu hastaneye kaldırıldı.
 
Görgü tanığı Meral Şengül yaşananları şöyle anlattı: "Önde bir tane bayan vardı. Çocuğun bir tanesi tacizde bulundu. Daha sonrasında başka bayanlar da müdahale etti. 'Ne yapıyorsunuz beyefendi, biraz ileride durur musunuz' diye. 2 arkadaşlardı. Birinde bıçak vardı, birinde tornavida. Arabanın dışına çıkartıldı ama bu sefer bu taraftan girdi. Kızı almak istedi, otobüstekiler vermek istemedi. Sonra çocuklardan biri üstüne atlayıp itince 2 kişi birden boğazını kesmeye çalıştılar. Olayla ilgisi olmayan bir vatandaş bayanı vermek istemedi."
 
Gökhan Kaya isimli yolcu ise "Bize doğru saldırdı, arkadaşı vurdu. Vurulan çocuk tacize tepki gösterdi. Otobüs durdu. Bir anda birbirlerine girdi. Bıçağı ve tornavidayı çıkarıp önüne gelene salladılar. Yere düşürüp elinden almasak herkesi vuracaklardı" dedi.