20 Ekim 2020 Salı

HDP'ye Ortadoğu'dan enternasyonalist dayanışma ziyareti

Ankara'da bulunan Ortadoğu'daki halk hareketi, siyasi parti ve enternasyonalist kurum temsilcileri HDP'ye dayanışma ziyaretinde bulundu.
Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Kongresine katılmak amacıyla Ankara'da bulunan Ortadoğu'daki halk hareketi, siyasi parti ve enternasyonalist kurum temsilcileri HDP'ye dayanışma ziyaretinde bulundu.
 
HDP'yi ziyaret eden heyette, Tunus Halk Cephesi Dış İlişkiler Sorumlusu Walid Abbasi, Lübnan Komünist Parti Dış İlişkiler Politbüro üyesi Ahmed Dagher, Lübnan Demokratik Halk Partisi Dış İlişkiler Sorumlusu Muhammed Hachico, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Politbüro üyesi Abu Ali Ahmed, Lübnan Hınçak Partisi Politbüro Üyesi Alex / Iskendar Keuchkarian, Lübnan Halkın Demokratik Partisi MYK üyesi ve Dış İlişkiler Sorumlusu Sanaa Debbağ gibi isimler yer aldı. 
 
Heyet HDP Genel Merkezinde, HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Onursal Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü, HDP Parti Meclisi ve Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Nazmi Gür ve HDP Milletvekili Tülay Hatimoğulları ile bir araya geldi. Görüşmede, Ortadoğu'da yaşanan gelişmeler başta olmak üzere, Kürtlere ve HDP'ye yönelik saldırılar, ortak mücadele ve enternasyonalist dayanışma gibi konular ele alındı.