30 Ekim 2020 Cuma

HDP'li Murat Çepni'den Syriza'ya dayanışma mektubu

HDP Ekolojiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Çepni, Yunanistan'daki yangına ilişkin Syriza Partisi'ne dayanışma mektubu gönderdi.
HDP Ekolojiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Çepni, Yunanistan'ın başkenti Atina yakınlarında çıkan yangına ilişkin Yunanistan Syriza Partisi'ne dayanışma mektubu gönderdi.
 
Çepni'nin mektubu şöyle:
 
"Geçmiş olsun kardeşlerimiz,
 
"Sizlerin yaşadığı coğrafyada, Rafina ve Kineta bölgesinde ormanlar, içinde yaşayan tüm canlılar, yakınlarınız, evleriniz bahçeleriniz, bağlarınız yanarken bizim, hepimizin yüreği de onlarla birlikte yanıyor. Bizler bu acıyı biliyoruz, hissediyoruz, tanıyoruz. 
 
"1990'larda, 2015'te, Anadolu'nun her köşesinde köyler, ormanlar yakılırken de; geçen yıl Rodos'tan yükselen alevleri karşı kıyıdan izlerken de aynı sızıyı hissettik.
 
Atina Rafina ve Kineta bölgesinde Neos Voutzas, Nea Makri'de ölen canlar bizim canlarımızdır; yakılan ormanlar ve içindeki tüm canlılar da...
 
"Aramızdaki sınırları, ayrımları tanımıyoruz, yanınızdayız. Yaralarınızı sarmaya, doğal alanları korumaya, elimizden geleni yapmaya, dayanışmaya hazırız."