26 Kasım 2020 Perşembe

HDP kadın milletvekilleri Petra Bayr ile online toplantı gerçekleştirdi

HDP milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Feleknas Uca ile Gülistan Kılıç Koçyiğit, Avusturya Milletvekili ve Avrupa Konseyi Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu Başkanı Petra Bayr ile online toplantıda bir araya geldi.

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüsü Feleknas Uca ile Muş Milletvekili ve Kadın Diplomasi Üyesi Gülistan Kılıç Koçyiğit, Avusturya Milletvekili ve Avrupa Konseyi Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu Başkanı Petra Bayr ile online toplantıda bir araya geldi.

Türkiye'de artan kadına yönelik şiddet ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda, iktidar tarafından yürürlükten kaldırılmak istenen İstanbul Sözleşmesi'ne yönelik tartışmalar yürütüldü. Özel olarak HDP Kadın Meclisi'nin çalışmalarıyla ilgili bilgilerin paylaşıldığı toplantıda, Türkiye'deki kadın mücadelesi hakkında HDP'nin görüşleri dile getirildi. Kadına yönelik şiddet, eşitsizlik bağlamında Avrupa Konseyi Kadın-Erkek Eşitlik Komisyonu ile ortak çalışmalar üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.