31 Ekim 2020 Cumartesi

Gamze'ye tecavüz eden erkek delillere rağmen serbest

Bursa'da 20 yaşındaki Gamze A.'ya tecavüz eden Yunus Emre Ç., delillere rağmen mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Bursa'da 20 yaşındaki Gamze A., geçen yıl Kasım'da 21 yaşındaki Yunus Emre Ç.'nin kendisine tecavüz ettiğini belirterek, şikayetçi oldu. Ancak, tecavüzcü erkek serbest bırakıldı. 

Yunus Emre Ç.'nin kendisini zorla eve götürerekrek, defalarca tecavüz ettiğini anlattan Gamze, sosyal medyadan yardım istedi. Gamze, Yunus Emre Ç.'nin delillere rağmen serbest bırakıldığını belirterek, tutuklanmasını istedi.

Gamze A. savcılıkta verdiği ifadede, "Yunus Emre Ç., beni evine sürükledi ve defalarca tecavüz etti engel olamadım. Bağırdım ama kimse duymadı" dedi.

Eve yürüdüğü sırada Yunus Emre Ç. ile karşılaştığını belirten Gamze A., ifadesinde şunları söyledi:

"Bir arkadaşımda çamlıkta sohbet ediyordum. Sonra kalkıp eve gittim. Evimin yakınına geldiğimde tanımadığım yaralı birini gördüm. Benden yardım istedi. Ben de kendisini yürüme mesafesindeki özel bir hastaneye götürdüm. İsminin Yunus Emre olduğunu öğrendim. Tedavisinin ardından hastaneden çıktık.

"Benimle sohbet etti. Kendisine üzüldüğüm için sohbet etmeyi kabul ettim. Evimin yakınındaki bir parkta oturduk. Yunus Emre bir süre sonra eve gitmek istedi. Birlikte eve doğru yürüdük. Bir evin önüne geldiğimizde bana içeride bir şey olduğunu söyledi. Sonra aniden ağzımı kapatarak, beni apartmana sürükledi.

"Bağırdım ama kimse duymadı. Sonra beni kapısı açık olan bir eve sürükledi. Tekrar ağzımı kapatıp beni yatak odasına götürdü. Benim kıyafetlerimi çıkarmaya başladı. Boynumu sıktığı için bayıldım. Uyandığımda benimle cinsel ilişkiye giriyordu. Engel olmaya çalıştım fakat gücüm yetmedi."

Yunus Emre Ç. ise sarhoş olduğunu iddia etti. 

SOSYAL MEDYADAN DESTEK
Gamze, sosyal medyadaki paylaşımlarında deliller olduğunu belirtti ve delillere rağmen Yunus Emre Ç.'nin serbest bırakıldığına dikkat çekti.

Sosyal medya kullanıcıları Yunus Emre Ç.'nin tutuklanmasını istedi.