24 Nisan 2024 Çarşamba

ETHA'DAN AÇIKLAMA

Sosyalist basın susmadı susmayacak

Faşist Saray rejiminin sosyalist basına yönelik saldırıları devam ediyor. Daha birkaç gün önce basın özgürlüğünden bahsedenler gece yarısı ajansımız ETHA çalışanlarının evlerini basarak muhabirimiz Pınar Gayıp’ı gözaltına aldı, aynı saatlerde kapı kilidini kırarak ajansımızın Aksaray’da bulunan bürosuna da girdi. Bütün bilgisayarlarımızın harddisklerine el koyan, bilgisayar kasalarını parçalayan polis, 6600 TL miktarındaki paramızı çaldı.

Saatlerce büromuzda kalan polis avukatlarımız ve çalışanlarımızın gözetimi olmadan arama yaptı. Bilgisayar ve fotoğraf makinelerimizi çalışamaz hale getirerek, muhabirlerimizi, editörlerimizi gözaltına alarak bizi durduracaklarını, susturacaklarını sananlara yanıtımız şudur. İşte buradayız... İşimizin başındayız...

Faşist Saray rejimi bunu daha önce de defalarca denedi. ETHA ve Atılım gazetesinin çalışanlarını defalarca gözaltına aldı, tutukladı. Defalarca polisi, MİT’i, yandaş basını eliyle hedef gösterdi.

Ancak biz sosyalist basın emekçileri bugüne kadar susmadık bugün ve yarın da susmayacağız. Tüm çalışanlarımızı gözaltına alsanız da, bütün bilgisayarlarımıza, teknik malzemelerimize el koysanız da ne ETHA’yı ne Atılım’ı susturamadınız, susturamayacaksınız.

İşçilerin, emekçilerin, kadınların, gençlerin, Kürt halkının, LGBTİ+’ların sesi, soluğu olmaya devam edeceğiz. Ezilenleri yalanlarınızla zehirlemenize izin vermeyeceğiz. Gerçekleri yazmaya devam edeceğiz. Sosyalist basın susmadı susmayacak.