13 Temmuz 2020 Pazartesi

Erdoğan'dan 4 CHP'li hakkında suç duyurusu 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karabağlar Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Dila Koyurga hakkında, 7 yıl önce yaptığı paylaşım gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Erdoğan üç CHP'li hakkında daha soruşturma başlattırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 CHP'li isim hakkında 'hakaret' gerekçesiyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na "hakaret" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. 

Bu isimler arasında CHP İzmir İl Başkanı Yardımcısı Yasin Ergül, CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga, CHP'li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve CHP İzmir İl Teşkilatı üyesi Caner Gül bulunuyor.

KOYURGA'NIN 7 YIL ÖNCEKİ PAYLAŞIMLARINA SUÇ DUYURUSU
Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel suç duyurusunda "Şüpheli, Twitter isimli sosyal paylaşım sitesi üzerinden yazmış olduğu yorumlar ile Müvekkilin kişilik haklarına saldırı kastıyla şeref, haysiyet ve onuruna yönelik alaycı ifadelerle ağır hakaret ve saldırıda bulunmuştur" ifadelerini kullandı.

1996 doğumlu olan Dila Koyurga'nın 17 yaşındayken attığı paylaşımların suç konusu edilmesine dair tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, "Troller şimdi de genç bir meclis üyemizin 2013'te attığı tweetleri paylaşıp hedef gösteriyorlar.  2013 öncesi Rte'ye yönelik hakaret ve küfür arıyorsanız, Bahçeli ve Soylu'nun konuşmalarına bakın. Bol miktarda bulursunuz" dedi.