26 Kasım 2020 Perşembe

Erdoğan: 5. ve 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım'da başlatıyoruz

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. ve 9. sınıfların 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN ÇATIŞMASI
"Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine tüm imkanlarımızla destek vereceğiz. Destek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Milletin iradesinin üstünde bir irade, gücün üstünde bir güç tanımadım, bilmedim.

DARBE İMASI TARTIŞMASI
"Düne kadar kimi parasına kimi silahına güvenerek efelik taslayan devletler artık sosyo-ekonomik sorunlarla boğuşuyor. Küresel dengeler değişiyor. Türkiye hızla yükselen devletler arasında. Ancak bu tablo bazılarını rahatsız ediyor. Biz ülkemizde darbeler dönemi kapandıkça birileri bunlara imalarla cevap veriyor. Biz hukuka vurgu yaptıkça biz de onların son çırpınışlarını görüyoruz.

"Artık kimsenin vesayeti milli iradeyi ezemeyecek. Halkımızın 2023 seçimlerinde herkesi hak ettiği yere yerleştireceğine inanıyorum. Bizi tasfiye etme hayallerinden vazgeçmeyenlere biz daha çok kabus yaşatacağız.

"Yapısal reformlar daha büyük hamlelerin temeliydi. 2053 vizyonunun esasını oluşturacak büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasına yeni başlıyoruz.

2 KASIM'DA YÜZ YÜZE EĞIİTİM
"Ulaşım araçları başta olmak üzere çok sayıda insan bulunduğu yerlerde denetimler sıklaştırılacak. Yerli aşı çalışmalarında iki hafta içerisinde insan deneylerine ulaşılacağı görülüyor. Orta okullarda 5. sınıf liselerde 9. sınıfları da yüz yüze eğitime 2 Kasım'dan itibaren dahil ediliyoruz. Lisans seviyesindeki öğrencilerimiz için Stajyer Araştırmacı Burs Programı'nı başlatıyoruz. Lisans eğitiminin her seviyesindeki 1000 gencimiz, TÜBİTAK Enstitülerinde ya da TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinde görev almak suretiyle bu programdan yararlanabilecek."