4 Haziran 2020 Perşembe

Bekçiler çöp dökmeye çıkan genci dövdü, aileye biber gazı sıktı

Hak ihlalleriyle sık sık gündeme gelen bekçiler, Ankara Etimesgut'ta çöp dökmeye inen bir genci coplarla dövdü, olaya müdahale etmek isteyen aileye biber gazı sıktı, astım hastası gencin babasının göğsüne ayaklarıyla bastı.

Hak ihlalleriyle sık sık gündeme gelen bekçiler bu kez de Ankara Etimesgut'ta çöp dökmeye çıkan bir genci öldüresiye dövdü.

6 gün önce Ankara Etimesgut'ta çöp dökmeye inen bir genç bekçiler tarafından coplarla dövüldü, olaya müdahale etmek isteyen aileye biber gazı sıkıldı, astım hastası gencin babasının göğsüne de bekçiler ayakları ile bastılar.

T24'ün haberine göre; olayı İyi Parti Ankara İl Başkanı twitter hesabından şöyle anlattı:

"Serkan isim genç çöp dökmek için dışarıya çıkıyor. Bölgede görevli iki bekçi, apartmandan içeri girmek üzere olan gence neden dışarıda olduğunu soruyor. Çöp dökmek için çıktığını söyleyen genci bekçiler öldüresiye dövüyor. Olayı duyan ve müdahale etmeye çalışan gencin ailesine de biber gazı sıkılıyor. Astım hastası babanın göğsüne ayakları ile basıp teslim alıyorlar. Polis ve bekçi takviyesi ile 20 kişilik ekip ters kelepçe ile aile karakola götürülüyor.

"Kontrol için hastaneye götürülen Serkan ve ailesi ters kelepçe ile doktor tarafından muayene ediliyor. Karakol da kendilerine alenen terörist ifadesi defalarca kullanılıyor. Annenin namaz kılmasına bile izin verilmiyor. Sahur vakti su içmek isteyen aileye tuvalet lavaboları gösteriliyor. 12 yaşındaki çocuk yasal olmadığı halde tek başına ifadesi alınıyor. İki saat sonra binanın kameralarının kayıt cihazları sökülüyor. Serkan kardeşimiz Hakkari'de askerdeyken mayın patlıyor kulağında işitme sorunu var. Serkan, 'ekmeğimi gözlerimle kazanıyorum' diyor. Belediyede sayaç okuyan işçi kardeşim şuan çok kötü."