27 Şubat 2021 Cumartesi

Bahçeli, Boğaziçi direnişini hedef aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yine Boğaziçi Üniversitesini hedef aldı. Gençlere seslenen Bahçeli, "Diyeceğiniz ne varsa söyleyin çözelim" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Konuşmasında Boğaziçi protestolarını hedef alan Bahçeli, "Boğaziçi Üniversitesindeki her gelişme açıkça çarpıtılmış, gençliğin kabına sığmaz niteliği hain çevreler tarafından kullanılmak istenmiştir. Bu işin içinde ne yazık ki bazı siyasi partiler de yer almıştır. Kendi evlatlarına el bebek gül bebek muamelesi yapan başkalarının evlatlarını siyasal ihtirasları için kavgaya yönlendiren zilletin dipsiz çukuruna düşen sorumsuz ve kirli zihniyetlerdir. Bu çürük ve günahkâr zihniyet failleri büyük bir tezat içinde gömülü halde olduklarından dolayı sürekli bocalıyorlar' ifadelerini kullandı.

Bahçeli, "Bir anlık öfkeyle bir ömrü heba etmeyin; direnmeyi zalimlere Türkiye düşmanlarına karşı yapın. Gelin yanlış bir tercih içinde olan varsa dönsün gençlik üzerinde kumar oynayanları gördün. Kavgayı çağırana değil kitap okumaya çağırana koşsun. Diyeceğiniz ne varsa söyleyin çözelim ama üniversite kapılarında terör örgütlerinin dolduruşuna gelmeyin buna müsaade etmeyin. Sizin yeriniz kapı değil içeridir, amfilerdir" dedi.