4 Haziran 2020 Perşembe

Ankara’da cinayet, Ağrı'da şüpheli ölüm

Ankara'da bir kadın kocası tarafından öldürüldü. Ağrı'da da şiddet gören bir kadının kocasıyla tartıştıktan sonra ölü olarak bulundu.

Erkek şiddeti Ankara ve Ağrı'da iki kadını daha hayattan kopardı.

Ankara’nın Sincan ilçesinin Mustafa Kemal Mahallesi’nde sabah saatlerinde Veysel Tetik, evli olduğu Selma Tetik’i markete gittiği esnada silahla saldırdı. Boynundan vurulan Selma Tetik, ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Selma Tetik, müdahalelelere rağmen kurtarılamadı.

Saldırının ardından Veysel Tetik, bekçilere ateş etti, ardından silahı başına dayadı. Üzerinde polis gömleği olduğu dikkat çeken Tetik daha sonra polis ve bekçilere teslim oldu.

AĞRI'DA ŞÜPHELİ ÖLÜM
Ağrı'nın Tutak ilçesine bağlı Aşağı Kara Halit köyünde yaşayan 2 çocuk annesi 23 yaşındaki Pakize Öztaş, 19 Mayıs’ta eşiyle yaşanan bir tartışmanın ardından hayatını kaybettiği belirtildi

Öztaş’ın babası Mehmet Başboğa, kızının aylarca şiddet gördüğünü, bu durumu öğrendikten sonra kızını almaya gittiğini ancak kızının kendisiyle dönmediğini söyledi. Kızının yaşadığı şiddeti kimseye anlatmaması için telefonuna eşi tarafından el konulduğunu anlatan Başboğa, kızının yaşamını yitirmesinden saatler sonra haberdar olduklarını söyledi. Kızının asla intihar edecek biri olmadığına da dikkat çeken Başboğa, kızının ölümünün şüpheli olduğunu belirtti.

10 GÜNDE İKİ KADIN CİNAYETİ
Yine 14 Mayıs’ta da Ceylan Akpolat adlı kadın, Ağrı’nın Hamur ilçesi Süleyman Kümbet köyüne bağlı Aşağı Yurt mezrasında, aile içi şiddete maruz kaldığı gerekçesiyle İlçe Jandarma Karakolu’na başvurduktan 4 gün sonra evde asılı bulunmuş, ailesi Ceylan’ın vücudunun her noktasında darp izleri ve boynunda 3 ayrı ip izi bulunduğunu belirtmişti.