17 Haziran 2024 Pazartesi

HBDH uyuşturucu faaliyeti yürütülen depoyu ateşe verdiğini duyurdu

Okmeydanı M. Şevket Paşa Mahallesinde uyuşturucu faaliyetinin yürütüldüğünü belirttikleri bir depoyu ateşe verdiklerini duyuran HBDH Berkin Elvan Milisleri, "Tüm yurtsever ve devrimci ailelerimize çağrımızdır; faşist devletin ve onun güvenlik güçlerinin bu kirli oyunlarına karşı çocuklarınıza sahip çıkın. Bütün gençler kendi mahallelerinde uyuşturucu ve diğer kirli planlara karşı bilinçli hareket etmeli" dedi. 

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Berkin Elvan Milisleri, İstanbul Okmeydanı'nda uyuşturucu faaliyetinin yürütüldüğünü belirttikleri bir depoyu ateşe verdiklerini duyurdu. Eyleme ilişkin açıklamada şu ifadeler yer aldı: "İstanbul/Okmeydanı M. Şevket Paşa Mahallesinde uyuşturucu faaliyeti yürüten şahsı ve kullandığı depoyu tespit eden birimlerimiz 16 Mayıs günü harekete geçti. Uyuşturucu kullanımını yaygınlaştırmak için kullanılan depo ateşe verilerek kullanılamaz hale geldi. Özellikle yurtsever ve politik halkın yoğun olarak yaşadığı bölgelerde AKP-MHP çete rejimi kendi güvenlik unsurları ve çetelerini doğrudan kullanarak uyuşturucuyu yaygınlaştırmakta ve başta gençler olmak üzere toplumu mücadeleden düşürmeyi hedeflemektedir.

'UYUŞTURUCU VE KİRLİ OYUNLARA KARŞI ÇOCUKLARINIZA SAHİP ÇIKIN'
"Tüm yurtsever ve devrimci ailelerimize çağrımızdır; faşist devletin ve onun güvenlik güçlerinin bu kirli oyunlarına karşı çocuklarınıza sahip çıkın. Bütün gençler kendi mahallelerinde uyuşturucu ve diğer kirli planlara karşı bilinçli hareket etmeli. Herkes bulunduğu mahallede bir araya gelip örgütlenerek toplumun moral değerlerini yok etmeyi amaçlayan bu şahısları mahallelerden söküp
atmalıdır. Halkımızın faşizme karşı sokakta, fabrikada ve yaşamın her alanında baş kaldırması, yine gerillanın çağın teknolojisine ve barbar düşmana karşı fedaice direnmesi gözler önündeyken özellikle liseli ve üniversiteli gençleri ve genç kadınları mücadele çizgisinden düşürmeyi hedefleyen düşman politikalarına karşı harekete geçilmeli bu unsurlar yaşamın her alanından söküp atılmalıdır. AKP-MHP faşist rejimini ve onun işbirlikçi çetelerini toplumu hedef aldıkları yerden vurmaya devam edeceğiz. Yaşasın HBDH! Yaşasın halkların birleşik devrim mücadelesi! Kahrolsun faşizm!"