30 Mayıs 2023 Salı

HBDH milisleri İzmir'de bekçilere eylem düzenledi

HBDH Atakan Mahir Milisleri, İzmir Menemen'de bekçileri hedef aldı. Milisler, Asarlık mahallesinde yaya olarak devriye gezen bekçilere ateş açtıklarını, bekçilerden birinin yere düştüğünü ve bölgeye ambulanslar geldiğini duyurdu.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Atakan Mahir Milisleri, İzmir'in Menemen İlçesi'nde bekçilere yönelik eylem düzenlediklerini duyurdu.

Asarlık mahallesinde 4 Ağustos gece yarısı gerçekleştirilen eylemde, yaya olarak devriye gezen bekçilerin hedef alındığı belirtildi. HBDH milisleri açıklamalarında, ateş açtıkları bekçilerin büyük bir panik yaşadığını, bekçilerden birinin yere düştüğünü kaydetti. Açıklamada bölgeye polis araçları ve ambulansların geldiği bilgisi de yer aldı.

Eyleme ilişkin HBDH milisleri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İşçi ve emekçiler her yerde grevde, direnişte. Geleceği karartılmak istenen bütün yoksullar, hakkını aramak için eylemler yapıyor. Toplum için için kaynıyor! Faşist devlet, kimse düşünmesin, konuşmasın, hakkını aramasın diye etrafımızı polislerle, bekçilerle, kameralarla, türlü çeşit denetim ve baskı araçlarıyla kuşatıyor. Korku ve tedirginlik yaymak istiyor halk arasında. Bize 'ensenizdeyiz, takip ediyoruz, sakın bir yanlış yapmayın' demek istiyor!

Yıkılmaya mahkum her eski sistem gibi bu katliamcı sistem de baskıdan, zorbalıktan, korkudan medet umuyor. Ne fayda! Birkaç kişiyi, küçük toplulukları korkutup, sindirebilirsiniz bir süreliğine belki. Ama on milyonlarca işçi ve emekçiyi, bütün bir halkı korkutup baş eğdiremezsiniz! Güneşin doğuşunu durduramazsınız!"

'HALK YENİLMEZDİR'
HBDH milislerinin "düşmanın denetim mekanizmasını" işlevsizleştirmek, dikkatini ve gücünü dağıtmak için bulundukları her alanda eylemler düzenlediği kaydedilen açıklamada, "Halk, yenilmezdir, biz de onun bağrından çıkıp gelen güçleriz. Oysa siz, yenilmeye mahkumsunuz. Kaldırımlarında caka sattığınız o sokaklar, bizim! Her bir pencere ardında sizi izleyen, hareketlerinizi denetleyen yüzlerce çift göz var! Her girdiğiniz bakkalda, fırında, kafede sizi denetliyoruz! Belinizde silahlarla sokak ortasında rastgele insanları çevirerek, onları aşağılayarak güç gösterisi yapmaya çalışıyorsunuz. Oysa siz bizi değil, gerçekte biz sizi gözetliyoruz, denetliyoruz. Tek tek kaydediyoruz yaptıklarınızı. Suç dosyalarınız kabarıyor. İçinizdeki o korku dağ gibi büyüyecek. Korku içinde yıkılıp gideceksiniz" ifadelerine yer verildi.